Svet-Stranek.cz
ldturagan.stranky1.cz
DĚTSKÉ TÁBORY

TAKOVÝ BYL KAČEROV JAK URAGÁN 2013:ldturagan.stranky1.cz

TAKOVÝ BYL KAČEROV JAK URAGÁN 2013

WEBOVÉ STRÁNKY S FOTOGRAFIEMI 2012 a 2013
http://ldturagan.stranky1.cz/

FOTO Z LETNÍCH TÁBORŮ 2008 - 2011 NA
http://cortin1.webovastranka.cz/

Letošní tábor byl ve znamení nejen kačerů a kačenek, ale také suprového počasí.
Bylo nám tedy dovoleno užívat si celých 14 dnů na plné pecky.

Celotáborovka začala už v sobotu večer, kdy se nám Skrblík s Hamounem pochlubili svou truhlou pokladů plnou zlata. V neděli ráno to chtěli zopakovat, pořád se ale hádali komu patří až z truhly vyskočila kouzelnice Magika Von Čáry, poklad jim sebrala a řekla, že ho dá jen tomu, kdo truhlu odemkne ve čtvrtek 25.7.2013.
Klíče najde pod Magickými kameny, pod Kouzelným stromem. Abychom rozluštili šifry na kamenech, musíme každý den posbírat co nejvíce šifer na dračích zubech. Docela složitý co? Ale co je v Kačerově jednoduché.
Také kachařky z kachyně (kuchyně) vyhlásily soutěž "Kačparáda" o kačeřího Oskara. Každý den jsme hráli úsek ze Skrblíkova života formou, kterou jsme si vylosovali.

Jako tradičně jsme se svezli na raftech po Vltavě v úseku Vyšší Brod - Zlatá Koruna.
Měli jsme na plavbu 4 dny, takže se nikdo nemusel honit a stihli jsme, kromě úkolů a soutěží do celotáborovky i řadu dalších věcí, např mistrovství tábora ve stolním fotbálku, kecanou, kubb a další. V kempu Branná byli pokřtěni noví vodáci a v Českém Krumlově čekalo velké překvapení. Přespali jsme U tří borovic na konci města a druhý den jsme měli jít na celodenní pěší tůru přes celý Krumlov někam k rybníku, prý 20 km. Nad jezem ve Spolí však čekali naše rafty a tak jsme si bezva jezy mohli splout znovu. Ve čtvrtek naše plavba skončila ve Zlaté Koruně a my se vrátili zpět do Kačerova na Uragán.

Přepadli nás Rafani.....
ukradli nám vlajku, ale zajali jsme 3. Museli jsme kvůli vlajce najít a slepit jejich svaté relikvie a dvě hodiny mlčet. Rafani nám kromě vrácení vlajky ještě předvedli, jak se střílí ze softairových zbraní, umožnili nám přes obrovský hvězdářský dalekohled sledovat slunce, měsíc i hvězdy a ukázali jak se žongluje s ohněm, svítícímí míčky, létajícími talíři a vším možným. Byli moc šikovní a vlastně to byli dobří kamarádi.

Velký závod malých svišťů.
Běželi jsme tři kilometry a prokazovali na stanovištích své znalosti z 1. pomoci, dopravních značek, uzlů, znalosti hub, morseovky, astronomie, dějin Skrblíkovic rodiny.

Zlatá horečka
Vypukla na Klondiku, ale zlaté claimy byly v říčce Černý hned u tábora. Museli jsme si najít ten svůj a náš prospektor ho v bance musel koupit a pak začala těžba. Který oddíl mladých svišťů vylovil z chladné vody nejvíce zlata, vyhrál .

Stezka odvahy.
Menší z malých svišťů šli malý okruh a tak se méně báli. Větší z mladých svišťů si ale strachu užili dosyta. Les pod táborem se stal sídlem hororových bytostí a přízraků. Pod kostlivcem visícím na stromě se na konci stezky podepsali všichni.

Safari.
V lese u rybníka byla viděna exotická zvířata. Z nás se stali lovci. Museli jsme si koupit lovecké lístky, vydat se do revíru a nalovit co nejvíce zvěře. Lovecké lístky kontrolovali rangerové a když někomu chyběl, musel jít na 5 minut do vězení. Za ulovenou zvěř se dostávali dolary, které, převedené na body byly započítány do celotáborovky. V lese byl viděn gépard, uloveni byli koník, zebra, želva, medvěd, kočkodan, beruška, hyena, velbloud i velryba, která se čvachtala v rybníku. Nikdo, ani tentokrát, bohužel neviděl nejdražší kusy: lochnessku, olgoje chorchoje ani Kachnu Pičurinovu - která už prý vymřela.

.....Štědrý den ....v červenci?
Jo ! 24. července nás čekalo další překvapení. Vylezli jsme ze stanů a místo rozcvičky zírali naše oči na ozdobený stromeček a vedoucí zpívali koledy. Soutěže byly vánoční, např házení střevícem - škrpálem. Psí spřežení jezdilo po trávě a klouzačku na igelitu... ta byla opravdu BOŽÍ !! Za úkol bylo udělat z trávy a provázku sněhuláka.... Vánoční poselství, narození Ježíška, nám dospělí kačeři zahráli a jídlo? K obědu byly obložené stoly v podobě stromečků a k večeři bramborový salát s řízkem.

A byl tu vyhodnucující Den.
Celý den se ještě soutěžilo a chytalo body - Ta chvíle se totiž blížila. Míla přivezla nejen uzeného čuníka, ale i potulné muzikanty Honzu s kytarou a Luboše s basou. K večeři byl právě ten čuník. Začalo se šeřit a my se vydali hledat magické kameny. Paní Čvachtová nám řekla, že jsou tam, kde byla viděna velryba. A byly. Zelení šli první, ale nenašli (nejhůře uklízeli) a museli obejít známou tříkilometrovou trasu. Na druhý pokus už našli. Žlutí a Modří svišti byli úspěšní na první pokus. KLÍČE JSME MĚLI. Pak se zapálil oheň hrálo a zpívalo se.

Po setmění najednou zazněl povel k nástupu. Plocha byla osvícena pochodněmi, vedla stožáru stála truhla. Přišli Skrblík s Hamounem, sedli si na truhlu a zase se začali hádat jak malí kluci...najednou rána a mezi nimi na truhle stála Magika Von Čáry a zaklela je do štronza. Vyzvala oddíláky, aby zkusily klíče.
I když truhlu otevřeli první Modří, hru vyhráli o jeden jediný bod Žlutí, Zelení byli bronzoví a v truhle byly ceny pro všechny.

V pátek 26.7.....
Ten den jsme si užili. Byla pouť a večer diskotéka. Vyhodnocení Kačparády - vyhráli Modří. Vedoucí nám poděkovali..
.
Zítra bude jen úklid a loučení....smutný den,.....tak snad za rok na LÍČOVĚ 2014
návštěvníků stránky
celkem11 351
tento týden46
dnes3