Svet-Stranek.cz
ldturagan.stranky1.cz
DĚTSKÉ TÁBORY

JAK NÁM BYLO VE ŠMOULOVĚ 18.7. - 1.8. 2015:ldturagan.stranky1.cz

JAK NÁM BYLO VE ŠMOULOVĚ 18.7. - 1.8. 2015

Tato stránka obsahuje výběr z kronik jednotlivých šmouloddílů. Pro dodržení autentičnosti zápisů jsou opsány zcela přesně.

Sobota18.7.   

 ZROZENÍ  ŠMOULINKY – ŠMOULINKA

oddíl ŠMORŮFEK,  barva žlutá, číslo  1.  

Ráno jsme odjeli z Tábora do našeho tábora. Vypadali jsme jako smaženky. Chyběla jen cibule !  Potom jsme se ubytovali a prohlédli  tábor. Později jsme plnili 3 úkoly.

Vymysleli jsme název oddílu: ŠMORŮFKY, složili pokřik a vyrobili prapor. Také jsme barvili trička a navázali si žluté pásky. Po sbírání dříví jsme vstoupili do Šmoulic. Před spaním jsme shlédli šmouloníček o Zrození Šmoulinky. Včerejší den (pozn. zápisy se píší vždy další den) byl velice zajímavý a nejvíce mě bavilo sbírání modrých kamínků v řece (pozn.vodou omletý odpad z nedalekých skláren, který byl na začátku 20 st. vyvážendo řeky).


Když se tváříš kysele,

Jez šmorůfky vesele.

Sílu dají – to každý zná,

Šmorůfka je vítězná.


Oddíl Puffínů, barva zelená, číslo3.

……………….Přinavratuz dřevanásčekalopříjemnépřivítání. Celétábořiště se proměnilo ve šmoulí vesničku. Viděly jsme Trumpetku, Šprýmaře,Mlsouna, Kutila, Farmáře, Lenocha, Šmoulíčka, Taťku Smoulu a dokonce i Gargamela……………………..K večeři jsme měly párky, trošku znechuceně jsme umyli nádobí. Před spaním nám náladu spravil Šmouloníček v podání dospělích o stvoření Šmoulinky. Příjezdový den byl suprový.


Oddíl Azraelů, barva hnědomodrá,číslo 2.

……Za chvilku Honzík skontroloval úkoly a pak byl nástup byl tam kvíz ale Matěj neodpověděl dobře ale přesto jsme dostali devatenáct šmouloňů a měšec který má na starosti Dan……..


My jsme hnědí kocouři, nehledíme nabouři. Šmouloně si pochytáme, s plným měšcem vyhráváme.


Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

…..Za chvíli jsme přemýšleli jak naše družstvo nazvat a hlavně kdona kreslí náš  erb když většina družstva jsou výtvarní antitalenti. My holky jsme nechaly erb a pokřik na klucích a šly s vedoucím Ondrou barvittrika…….Myslím si, jak usuzujeme z prvního dne, že tento tábor se určitě zapíše do naší paměti.


My jsme  ten tým červený,

Máme dobré vedení.

Kuba s Ondřejem nám vládnou

Chvíli volnou nemáme žádnou.

Robotíme do noci, my jsme jejichotroci.

Když si z něčím nevíš rady,jdi se zeptat ihned Kuby. Ondra také dobře radí, oba mají skvělé rady.

 

Neděle 19.7.

Nitka


Oddíl Puffínů, barva zelená, číslo3.

V neděli ráno jsme se probudiliv půl sedmé . Šli jsme mazat chleby k snídani. Potom se zapískal budíček. Všichni vstali a měli jsme rostcvičku a běželi jsme k rybníku. U rybníku jsme se roztcvičili a běželi jsme zpátky. Když jsme se vrátili rostcvička skončila a šli jsme snídat.….Na nástupu jsme dostali úkoly začali jsme plnit. Vyráběli jsme šmoulí čepice,dodělali jsme trika…..Vymysleli jsme příběh o Nitkovi a kouzelných špendlícícha o tom, jak se z kocoura Azraela stal pes.


Oddíl Azraelů, barva hnědomodrá, číslo2.

…Po snídani jsme hráli ježka, tady šlo o to, abychom s rukavicemi přemístili špendlíky a zabodali je do brambory……Pak jsme se šli koupat a furt nás otravovali hovada. Pak jsme soutěžili v motání provázku.


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1.  

…a pak byl nástup na kterém nám zadali práci na týden. Dělali jsme čepičky a na ní přišili žluté kytičky….. a večer jsme měli Šmouloníček.Nejlepší byla naše vedoucí Jolča jako Boeing 737.


Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

….Také jsme šli na dřevo. Mezitím nás Peťa s Janou překvapily aobodovaly stany. K večeru nás navštívil country kytarista, se kterým jsme mohli zpívat u ohně. Po zkončení táboráku nám začala večerka.


Pondělí 20.7.

                                     Poeta


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1.  

Ráno začalo velice hekticky. Vstávali jsme již v 7.hod. Jelikož jsme měli noční hlídky, byli jsme lehce rozmrzelí. Někteří dokonce vypadali jako pichlavý kaktus. Naložili jsme všechny věci do auta a odešli na autobus. Ve Vyšším Brodě jsme se našmoulili na lodě a vypluli na Šmoultavu. Stavěli jsme u Veverek a sežrali jim všechny zásoby. Poté jsme vyžrali i stánek v Rožumberku a hráli jsme šmoulíře. Také nám konečně přivezli zapomenuté svačiny…….Zbytek plavby si naše pajdavá vedoucí Jolča máchala ukousnutou nohu od tipky ve vodě.


Oddíl Puffínů, barva zelená, číslo3.

…Poté, co jsme vypluly několik kilometrů říčních, nás překvapily piráti na kánojích a následovala vodní přestřelka. Jelikož jsme byly spojení, se svýma čtyřma raftama, tzv. soulodění bitvu jsme prohrály…

My jsme dobří jasná páka, protoženám velí Máka. A společně s Liborem tvořejí dobrý dojem.

 

Co má naše Máka ráda? Nebude to čokoláda? Co má asi Libor rád? Budeme se na to ptát.

 

Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

….Na konci jsme zůstaliv kempu Branná. Tam jsme i nocovali

 

Úterý 21.7.

                                  Malíř


Oddíl Taťkův gang, barvačervená, číslo 4

Včera(pozn. dneska)  jsme vypluliz kempu Branná. Každý si nasedl na raft který nám byl přidělen den před tíma vyrazili jsme. Za celý den jsme sjížděli šest jezů. Všem se to moc líbilo. Někdy odpoledne jsme nasedli na rafty po oddílech. Měli jsme za úkol vysbírat z řeky šmorůvky které Kamil vypustil na Vltavu kousek za námi. Hra spočívala v tom, že jsme měli vylovit co nejvíce šmorůvek. Při tom jsme museli zůstat všichni v raftu včetně našich vedoucích. To se nám poněkud nepodařilo a Kuba vypadl do vody. ….K večeru jsme dopluli do kempu U Tří borovic, kde jsme tábořili. Byl to velmi krásný den protože bylo šmoulózní počasí.


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1

….Cestou jsme rozehráli KJUBB,kterou jsme ještě nedohráli. Největší nářez byl když jsme přijeli k naší hladový rouře ve které byla denní nabídka legendární koleno only.


Středa 22.7.

                                 

  Mlsoun


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1

Ráno jsme vstali. Nečekaně. Nasnídalí jsme se a šlij sme na ranní nástup. Na ranním nástupu jsme klasicky dostali úkol. Úkol byl projít přes Krumlov. Samozřejmě Český. Museli jsme uvařit polívku, ale to až nakonci celého výletu. Museli jsme dojít do kempu z kterého jsme jeli našich 6 oblíbených jezů. My je všechny jeli pozádu. No a ještě. Celý výlet trval v neoblomných 30°c. Celkem nářez. Při výletu vypadali všechny tváře radostně. Ale opravduradostné byli, když jsme došli do toho kempu, ve kterém jsme hráli stolní šmoulball……


Oddíl Azraelů, barva hnědomodrá,číslo 2.

…Když jsme přes Krumlov , otvírali jsme vajíčka v, kterých byly šifry, které nám prozradily večerní úkol. Při cestě jsme sezastavili v zámeckém parku a tam snědli svačinu.  Odtud jsme pokračovali k otáčivému hledišti, kde jsme si koupili. Paní prodavačka z nás byla tak zmatena, žesi způsobila úraz. A naše zdravotnice Petra jí poskytla první pomoc.


Oddíl Puffínů, barva zelená, číslo3.

….Ale když jsme šliz otáčivého hlediště tak jsme si všimli, že nemáme měšec ( pozn. pokuta  5 Šmouloňů) . Proto Libor běžel zpátky až natábor.


Čtvrtek 23.7.

                             


                               Filuta


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1

Ráno jsmevstali.  Nasnídali jsme se . Mněli jsme bábovku…


Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá, číslo 2.

…Sbalili jsme stany a zahráli jsme si Kub……Prví zastávku jsme dali na uMariny, celou cestu až tam pršelo ( pozn. přehnané)…..


Oddíl Taťkův gang, barvačervená, číslo 4

….Při plavbě jsme měli jednu přestávku, při které jsme sizahráli hru „Citróni“. Hra spočívala v tom, že dva lidé si dali do pusy citron a ostatní co ho neměli se museli tvářit jakože ho mají také. Úkolem druhého družstva  bylo uhodnout kdo tencitron opravdu má. Někdy to bylo opravdu opravdu matoucí, nýbrž někteříz nás to dokázali opravdu dobře hrát. Nakonec si tu hru zahráli i vedoucí a my se pořádně nachytali, protožec itron v puse měli všichni.


Pátek 24.7.

                             

                                  Gargamel


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1

Ráno jsme vstali a pak jsme měli snídani a potom jsem se poblil…..


Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

…Museli jsme udělat terč z Gargamelem , šifrus večerníčkem, vimišlely jsme šmoulózní nápisy na ohništi a umývárnu na nádobí….


Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá, číslo 2.

…Od poledne jsme šli dobívat Gargamelůf  hrad. Potom jsme se vikopali  v rybníce a vrátili se do tábora…..Neš jsme šli spát, čekalo nás překvapení.  Viděli jsme nádhernou ohnivou šou.


Sobota 25.7.

                                  Kutil


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1

Ráno nás vzbudilo střílení z děla (pozn. z muškety šermířů). Následovala  brutální rozcvička s Filipem.Na nástupu jsme dostali úkol postavit si někde v lese šmoulí domeček. Ale zrušili to protože hodně pršelo…


Oddíl Azraelů, barva hnědomodrá, číslo 2.

…Po nástupujsme šli na program dne, který obsahoval ukázku středověkých zbraní, házení sekerou a střelbou z luku…..

Oddíl Puffínů, barva zelená, číslo3.

…Pak  následoval oběd a byl polednák a stříleli jsme šly na airsoftové zbraně a pak jsme šli do lesa nahru…..


Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá, číslo 2.

… A pak jsme šli do lesa tam jsme dělali soutěž v který se vylosovali a jeden díl se schovával a se zamaskoval vojenkýma výstrojema a  schovat se v lese a ten druhej oddíl ho musel najít kdyš ho našel , tak řekl že někoho našel nebo ho označil….

 

Neděle 26.7.

              Bradavičníci  z Temnobažin


„BRANNEJ DEN ZOCELÍ MODRÉ TĚLO TVÉ….“


Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá, číslo 2.

Ráno jsme měli v půl osmé budíček, ale proto če byla neděle tak nebyla rozcvička. …


Oddíl Puffínů, barva zelená, číslo3.

…Po snídani byla ukázka rytířů a my jsme potom měliza úkol je do brnění oblíct. K obědu jsme měli smažený sýr….


Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

…a potom jsme běželi branný závod.


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1

NejvíceMě bavilo stanoviště s orientací u Jolči. Večer jsme seděli u ohně a potéjsme hráli noční hru se svíčkami. Byl to moc heský den.

 

Pondělí 27.7.

                                  Koumák


Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá, číslo 2.

Díky noční hře jsme mneli budíček o půl hodiny později ani rozcvička nebyla…..


Oddíl Puffínů, barva zelená,číslo 3.

dopoledne jsme soutěžiliv hodu potkovou a vyhráli jsme. Po poledním klidu jsme se vrhli na vaření kuřete v Sítnově hrnci( pozn. seatnův hrnec) . Úkol jsme sice nestihli do šesti, ale to nevadí, protože nám kuřátko moc chutnalo. Před večeří jsme hráli přehazovanou. K večeři byl kuřízek.

Jak jsme dělali sýtnův hrnec: - vykopali jsme díru- rozzhavyli jsme kameny-natrhali jsme trávu- do jámy jsme zapíchly klacek – dno jámy jsme vystlaly trávou, na to jsme daly zzavé kameny –trávu – kuře – trávu – kameny – celé jsme to utemovaly hlínou- do díry po klacku jsme nalily vodu, aby vznikl požádný žár, díru jsme pak  znovu ucpaly klacíkem a kuře jsme tam nechaly dvě a půl hodiny.


Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

…K večeři jsme měli řízky, které nám moc chutnaly. Byl to velmi užitýden a pro některé z nás byly vrcholem právě ty řízky.

 

Úterý 28.7.

                                  Silák


Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá, číslo 2.

…Pak byl nástup, kde jsme se dozvěděli, že půjdem tůru 22 km dlouho a budem plnit úkoly cestou. První byl že si musíme nakreslit nebo napsat na čelo slovo jelito. Pak 3 lidi museli dát ruku do nádoby s mraveništěm a vytáhnout 3 koule. Šli jsme dál a tam jsme museli sníst jen pusou puding z talíře. Potom tam byly dál po cestě 2 nádoby 1. byla s pavoukama a druhá byla s hady a zase jsme měli vytáhnout 3 koule z obou dvou nádob. Šli jsme dál  a byl tam brod a zbytky jídla v kýbli kde byli zase 3 koule. Když jsme brod přebrodili a házeli jsme na Petra  mokrý houby. Pak jsme šli s Eliškou k jejímu stanovišti kde 3 lidi museli sníst psi konzervu. Pak  jsme došli do tábora.

 

Středa 29.7.

                                  Nešika


Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

Na nástupu jsme dostali úkol – mněli jsme mluvit nesrozumitelně. Dopoledne jsme mněli turnaj v přehazované. Potom jsme rozehráli šmorůvkobraní (pozn. fotbal s modrým, velkým skákacím míčem). A můžu vám říct, že trefit takovou obrovskou šmoruvk do tak prťaví branky není vůbec legrace….O poledním klidu se hrál šprtec. Po poledňáku jsme si v lese zahráli hru na procvičení hlavi. Museli jsme si zapamatovat básničku…..Po nástupu byl oheň a noční hra. Museli jsme se dostat do hradu tak, aby nás nikdo neslišel.

 

Čtvrtek 30.7.

                               TaťkaŠmoula


Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1            

Zápis vykonala  Šmorůfka senior

…V noci byla velice náročná hra- Dobývání hradu.Tato hra byla všemi námi vedoucími geniálně vymyšlena. Nikdo z nás všaknepočítal s tím, že jsme všichni „slepejši“, a že nedokážeme rozeznat číslo na břiše a na zádech ani natři metry. Menší šmoulíci se dostali do hradu všichni, starší šmoulíci takdlouho šmoulili a schovávali se, až se někteří do hradu nedostali… Na večerním slavnostním šmoulostupu bylo rozhodnuto. Šmorůfkoprasata si neuklidili ve stanech a tudíž jsme nevybojovali potřebných 6 bodů pro celkové vítězství……posetmění nastalo slavnostní vyhlášení celotáborové hry. Byli jsme sice oficiálně DRUZÍ, ale ve skutečnosti jsme opravdoví vítězové !!!


Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá, číslo 2.

…Posvačiněbyladalšíhrav Terčiněrežii - Šmoulí deka….Večerní nástup kolem sedmé byl pouze pracovní. Dozvěděli jsme se, že k večeři bude prase, které se už hodnou dobu opékalo na ohni. Večeře každého nadchla….Po té se kapela kapela posadila k ohni a začala nám krásně hrát. Mezitím se na nástupišti objevily stupně vítězů a všichni už jsme byli ohromně zvědaví. Předávání cen ale začalo až skoro v půl jedenácté. Nejprve jsme museli nastoupit do nástupu jako každý večer. Potom ke každému oddílu přišel jeden Šmoulíček v plínce, kterého jsme pod dohledem Šmoulinky museli přebalit a z plínky mu vyndat " hovínko" . To byl složený papír, ve kterém byly napsány výsledky.

1. 
Oddíl Puffínů, barva zelená,číslo 3.
2.
Oddíl  ŠMORŮFEK, barva žlutá, číslo  1    
3.
Oddíl Azraelů, barvahnědomodrá,číslo 2.
4.
Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

Všichni jsme dostali krásné medaile, dort, nové baterky a šampaňské (pozn. rychlé špunty) na oslavu

Oddíl Puffínů, barva zelená,číslo 3.
....A na prvním místě zelení Puffíni.
PS:  ZA CELÝ TÁBOR PŘES DEN PRŠELO DOHROMADY TAK HODINU....

Pátek 31.7.

            SVÁTEK MODRÉHO MĚSÍCE

Jak už zvykem bývá, kroniky končí dnem vyhodnocení. Tentokrát ale jen ve velké stručnosti napsal

Oddíl Taťkův gang, barva červená,číslo 4.

  i páteční zápis.


Dnes jsme celí šťastni ze svátku Modrého měsíce probudili v 9 hodin. Měli jsme rozcvičku a hurá na snídani. Po snídani jsme měli různé soutěže pro naší zábavu, protože je přece nejšmoulovatější den z celého roku...Odpoledne byla klouzačka a pak vodní bitva..Teď je diskotéka a já tady píšu kroniku. NEJŠMOULOVATĚJŠÍ ČINNOST ZE VŠECH :-)


<