Svet-Stranek.cz
ldturagan.stranky1.cz
DĚTSKÉ TÁBORY

FOTOGRAFIE a jaký byl POPRASK V TŘESKOPRSKÁCH 12.7. - 26.7. 2014 ?:ldturagan.stranky1.cz

FOTOGRAFIE a jaký byl POPRASK V TŘESKOPRSKÁCH 12.7. - 26.7. 2014 ?

LDT URAGÁN - LÍČOV 2014
Jaký byl POPRASK V TŘESKOPRSKÁCH ?

Zprvu, na nádraží v Táboře, se to zdálo jako start na dlouhou trať, ale dopadlo to jako vždycky. Rychlostí toku říčky Černé utekl čas mezi 12. a 26. červencem…a tolik věcí se stalo.
PROLOG 12. + 13.7Nejdříve jsme museli najít kešku, abychom se dozvěděli, kterou postavičku ze slavného Čtyřlístku bude náš oddíl představovat, udělat si příslušnou masku a doplňky, složit pokřik a připravit celé Třeskoprsky na expedici Vltava 2014. Také jsme dostali prasátka – pokladničky, do kterých si budeme střádat vydělané čtyřlístky.

1. EPIZODA - ČTYŘLÍSTEK NA VODĚ 14. - 17.7.. Vypluli jsme z Vyššího Brodu navzdory tomu, že si někteří borci mysleli, že z Karlštejna, propluli jsme Rožmberkem ( opět Karlštejn a dokonce Český Štemberk)a nocovali jsme v Branné. Štěstí nám přálo, jen co jsme postavili stany přišla pravá šumavská bouřka. Druhý den nás přivítalo slunce a naše lodě vyrazily směr Český Krumlov, borci raději mlčeli.
Čekala nás hra, sbírání balónků padajících z mostu. Balónky sice padaly a my je sbírali, ale most má dvě strany a z té druhé na nás vedoucí vylili plné pytle vody, že prý vodácký křest. Nejdříve to byl šok, ale také legrace. Však my jim to vrátíme! Sjeli jsme všech pět krumlovských jezů a zakotvili U TŘÍ BOROVIC. Ve středu byl zajímavý úkol. Abychom se navečeřeli, musíme si nakoupit potřeby a sami uvařit bramborový guláš v kotli nad ohněm. Nakoupili jsme, prošli krásným Krumlovem a skončili zase ve Spolí, abychom si znovu užili ty báječné jezy. U BOROVIC se potom cmudil guláš.Ať si kdo chce co chce říká, ten náš byl nejlepší. Ve čtvrtek jsme sjeli Vltavu do Zlaté Koruny, odevzdali plavidla a autobus nás odvezl zpět na Uragán do Třeskoprsk.

2. EPIZODA – POPRASK V TŘESKOPRSKÁCH 18. - 20.7.. V pátek byl trošku odpočinkový den. Vyrobili jsme si erb naší městské čtvrti a na ostrůvcích Černé vyrostly stavbičky z placáků, které jsme viděli na Vltavě. Zbyl čas i na polévanou a překvapením byla noční bojovka. Sobota začala všedně, dopoledne keška a úkoly. Vše se ale změnilo ve 13.50, kdy se náhle objevilo auto s károu a divnou sedačkou na kolech. V kotcích pod sedačkou se krčila šestičlenná psí smečka husek vedená fenkou Bárou. Narozdíl od nás některých, fenka Bára věděla, která strana je pravá, a která levá. Podle těchto povelů vedla celou smečku. Vytrvalé huski nás všechny postupně svezly….. No řekněte, kdo z Vás kdy jel se psím spřežením.
Večer poprask pokračoval. Na rynk nás svolal výstřel z muškety a po večerce proběhla ohnivá show. V neděli ráno nás budily dokonce výstřely čtyři. Zažili jsme vojenskou rozcvičku a začalo další "popraskové" dopoledne. Rytíř Fanda v brnění nám ukázal, odborně popsal a předvedl středověké pavézy a štíty, mučící nástroje, sečné, bodné i palné zbraně, také svůj válečný stan i s lůžkem. Kousek za stanem předvedli své umění lučištníci Pavel a Martina a nechali nás také vystřelit- samozřejmě do terčů. Fildy airsoftové zbraně byly vyvrcholením celého dopoledne. Stříleli jsme na terč z pistolí i z automatické pušky.
Věděli jsme zhruba týden, že v neděli bude branný třeskoprsský závod, ale příprava byla stejně odsunuta na poslední chvíli, na polední klid před " bouří". Běželi jsme na čas asi 3. kilometrový okruh plný stanovišť s dotěrnými otázkami. Kdo by se o prázdninách zabýval zeměpisem, uzly, znalostmi hub, značkami, 1. pomocí a dalšími nesmysly. No uznejte...Ještě, že tam bylo střílení a foukačka.

3. EPIZODA - ČTYŘLÍSTEK NA STOPĚ 21. - 24.7.. Tato epizoda byla trošku detektivní. V pondělí jsme si vyzkoušeli několik kriminalistických metod -srovnávání otisků prstů, tvorbu identikitu a rekonstrukci. Proběhl také turnaj v oblíbené hře švédských detektivů - KUBBu, v oblíbené hře amerických detektivů - v hodu podkovou, oblíbené hře Mackiho Messera - střelbou prakem a oblíbené hře anglických detektivů - kroketem. V úterý nám nějaký Arsen Lupen, lupič gentlemoun ukradl městskou vlajku a my jsme museli jít po jeho stopách až k Černé přehradě, kde na skále ve zřícenině hradu SOKOLČÍ ve velkém vejci byla zástava nalezena. Na středě byl nejzajímavější úkol, výroba dvou posmrtných masek na živých figurantech a bobřík odvahy. A nadešel čtvrtek ! Poslední den hry. Prasátka se třásla strachem jestli nebudou rozbita, nebo vykuchána, aby mohly být dosažené čtyřlístky spočítány, když tu náhle BUUUUM….Při Kimově hře se všechna prasata ztratila a byla vyměněna za bezcenné umělé atrapy. Dopis na nich připevněný prozrazoval, že zákeřný zločinec Fantomas je unesl a uniká s nimi směr Malonty.V Deskách se prý máme zeptat na radu paní, která prodává v občerstvení a máme jí také říct oddílové pokřiky. Když hrozí taková pokuta (44 čtyřlístků za prasečí ztrátu), není o čem dlouho uvažovat a okamžitě vyrazit. Nakonec se z Fantomase vyklubal docela lidumil, protože jsme od paní dostali zpět nejen prasátka, ale ještě každý zmrzlinu zadarmo. Jestli to zaplatil Fantomas, nebo Kamil, který jel náhodou okolo na kole nevím, ale byla moc dobrá, tak je mi to fuk. Čtvrtek byl nabitý událostmi. Na nafukovacím člunu jsme si postupně sjeli kus Černé. Jen sami , bez dospěláků. Ti nás bedlivě hlídali, stojíce více než hodinu v ledové vodě. Vedoucí jeli na zkoušku jako první a my využili jedinečné příležitosti a z táborové lávky jsme jim také dali „ křest“ vodou. Nezlobili se, je to přece legrace …..Pak přijeli kamarádi z Tábora -Honza, Luboš a Karel a přivezli 2 kytary a basu, když se k nim večer přidá Baruška s houslemi a flétnou, tak určitě nebude u ohně smutno. Přivezli také uzenou vepřovou kýtu, takže když jí Honzík na rožni ohřeje budou doslova prasečí hody. Není těch prasat už trošku moc na jeden den?
Po 22. hodině celá hra vygradovala. Při svitu hvězd, loučí a svíček byly vyhlášeny výsledky celotáborovky. Ze symbolických stupňů vítězů létaly rychlé špunty a ….teď jako bacha……ze tmy se šouravými kroky vynořily čtyři mumie. Nesly táci a na nich….medaile! Kuchařky přinášejí dort ve tvaru stupňů vítězů a ukrojí nám po oddílech ten stupeň, kterého jsme dosáhli a už to slyšíme 4. místo, oddíl červených Pinďové (Blechy), 2. místo, modří Bobíci,
3. místo, zelení Myšpulíni, 1. místo, žlutí Fifinky. Jásot, slavení, gratulace.
NEPROHRÁL NIKDO- BAVILI SE VŠICHNI.

4. EPIZODA – ČTYŘLÍSTEK SE BAVÍ 25.7.. Budíček v půl deváté, žádná rozcvička. Dopoledne fotbalový turnaj s borůvkou místo míče (borůvka = velký, modrý, nafukovací, skákací míč). Odpoledne, všeobecná očista a koupání v Kancléřském rybníku a řece. Překvapením byla večeře. Auto z kaplické pizzerie nám dovezlo 30 námi tak milovaných pizz. Večer pak byl ve znamení pyžamové párty a diskotéky. Všechny oddíly, včetně dospělých, zahrály pro ty druhé HAJAJU (každodenní večerníček ze života města). Slavilo se až do vyčerpání, ale s rozumem, protože zítra je náročný den.

EPILOG – 26.7.. Sobota. Smutno, únava, úklid, předání stanů, čekání na autobus, vlečení kufrů na busové nástupiště, odjezd, úmorná cesta busem do Tábora, zastávka u benzínky, první loučící se cestou, nádraží v Táboře…….ahóóóój mami……….

…..TAK TAKOVÝ BYL POPRASK V TŘESKOPRSKÁCH

KUCHYNĚ: Vlaďka, Petra, Alča, Míša
ŘIDIČ: Elí
INSTRUKTORKA: Kačenka
ZDRAVOTNICE: Jana
NĚCO A JAKO: Honzík a Kamil
oddíly:
1. FIFINKY : Jolča, Barča ( ČAČA)
2. BOBÍCI: Martina, Petr
3. MYŠPULÍNI: Máka, Zdenda
4.¨PINĎOVÉ"- ČERVENÉ BLECHY: Libor, Radka

Voda: Zdenda, Terka Jeseterka - kapitáni raftu
Herman - řidič
Luboš, Honza, Jitka - táborová posádka v nepřítomnosti Čtyřlístku
návštěvníků stránky
celkem11 351
tento týden46
dnes3